2015.09.04.

Sípoló légzés? Köhögőroham? Neked is ismerős? - ezek az asztma tünetei. Gyermeked vagy valamelyik családtagod szenved általa?
Úgy érzed, hogy mindent megtennél, de nem tudod mitévő légy?
Meg tudjuk-e akadályozni a betegség létrejöttét? Tudjuk-e a tüneteket mérsékelni?
A D-vitamint ezidáig elsősorban csontképzésben betöltött szerepéről ismerhettük. Vizsgálati eredmények alapján bebizonyosodott, hogy szervezetünk D-vitamin ellátottságának lényegesen nagyobb fontosságot tulajdoníthatunk, mint azt eddig gondoltuk volna.
Asztmás rohamokban szenvedő gyermekek részvételével végzett kutatások eredményei szerint a rohamok kevesebb mint felére csökkenthetők D-vitamin pótlásával.
Ezidág tisztázatlan okokból kifolyólag az asztmás betegek száma folyamatosan emelkedik.
Az asztma kezdeti stádiumában a beteg leginkább meghüléses, hurutos problémákat észlel magán. Főként intenzív testmozgás során lép fel a köhögési inger, levegő utáni kapkodás, mely gyengeség érzésével is párosulhat. A beteg nyugtalanabbul alszik és főleg éjszakánként köhögő rohamok gyötrik.
Enyhe asztmás tünetnek nevezhetjük azon légzési panaszokat, amikor a légzésprobléma csak néhány percre jelentkezik, majd ezt követően beavatkozás nélkül megszünnek a panaszok. Az asztma súlyosabb stádiumaiban azonban a tünetek nem múlandóak, ilyenkor asztmás rohamokról beszélünk.
A gyermekek között az asztma a leggyakoribb nem fertőző betegség - állapította meg egy újabb kutatás.
A D-vitamin szervezetre gyakorolt hatását vizsgálva, kutatók megállapították, hogy hormonként működik szervezetünkben, és hiánya számos betegség kialakulásának a kockázatát emeli.
Több felmérés eredménye igazolta, hogy hazánkban a felnőtt lakosság közel teljes egészének D-vitamin ellátottsága hiányos, míg egyötöde pedig kimondottan súlyos D-vitamin-hiányban szenved.
Gondoskodj Te is a magad és családod megfelelő D-vitamin ellátásáról! D-drops, D-vitamin cseppek, folyékony D-vitamin
Forrás: calivita.hu, tudokozpont.hu