2021.05.29.

Minden, amivel érintkezünk, amit megeszünk és megiszunk, amit magunkra kenünk, amit belélegzünk, méreganyagokkal van telítve. A méreganyagok sokféleségéből, valamint a környezetünkben jelenlévő káros anyagok nagy mennyiségéből adódóan lényegesen több méreganyag kerül a szervezetünkbe, mint amennyi a természetes méregtelenítés során távozni tudna.
Egészségünk hosszú távú megőrzése céljából éppen ezért rendkívül fontos a rendszeres méregtelenítés. Testünk öntisztító folyamata számos szerv együttműködése által valósul meg. Bőrünkön keresztül is méregtelenítünk a verejtékezés során. A testmozgás és masszázs is serkentőleg hat a vér-és nyirokkeringésre, mely ugyancsak a méregtelenítést szolgálja. Tüdőnk is minden kilégzés alkalmával méregtelenít, így rendkívül jótékonyak a friss levegőn végzett légzőgyakorlatok, melyek levezetik a stressszt, azaz a lelki mérget.
Májunk is folyamatosan méregtelenít. Májunk kimerítő munkáját azonban támogathatjuk például keserű ízű ételekkel és italokkal. Bélrendszerünk szorgos tevékenységét is segíthetjük rendszeres zöldség-és gyümölcskúrákkal. Ezek a vitaminok és ásványi anyagok, a nyomelemek mellett anyagcserét aktiváló enzimeket is tartalmaznak. Vesénk folyamatos kiválasztó tevékenységét bőséges mennyiségű tiszta víz fogyasztásával segíthetjük. Minél több folyadékot fogyasztunk, annál hatékonyabbá válik a méregtelenítés. Érdemes ügyelni arra is, hogy a meleg nyári hónapokban a fokozott izzadás miatt érdemes 2,5 liternél is több folyadékot fogyasztani. A tiszta víz rendszeres fogyasztása mellett frissen préselt zöldség-és gyümölcslevekkel is kiegészíthetjük a napi folyadékfogyasztásunkat. A zöldség-és gyümölcslevek közül méregtelenítés szempontjából kiemelhető a sárgarépa, az alma, cékla, paradicsom, zeller, brokkoli és a savanyú káposzta leve. Mindez azonban nem elegendő, ugyanis a szervezetünkbe folyamatosan bekerülő jelentős mennyiségű méreganyag miatt, azok egy része folyamatosan elraktározódik, legfőképpen a zsírszövetekben. A méreganyagok szervezetünkben történő felhalmozódásával összefüggésbe hozhatók olyan idült anyagcsere betegségek, mint a krónikus vastagbélgyulladás vagy a reumatikus panaszok. Egyes gyógynövényekkel azonban felgyorsíthatjuk a salak-és méreganyagok kiürülését, mely által akár lényeges javulás is elérhető anyagcsere-betegségek esetén. Az egyik leghatékonyabb méregtelenítő gyógynövény a jukka. A jukkát az indiánok a sivatag legszebb növényének tartják, és évszázadok óta tisztelik, sőt csodálatos gyógyító ereje miatt az élet fájának is nevezik. A jukkából készült kivonat számos enzimet, szaponint, klorofillt, antioxidánsokat és egyéb hatóanyagokat tartalmaz.
Milyen pozitív hatásai vannak a jukkának?
- erőteljes a méregtelenítő hatása,
- elősegíti a tápanyagok minél tökéletesebb felszívódását is,
- pozitív hatást gyakorol az emésztésre,
- erősítheti és szabályozhatja a kiválasztási folyamatokat is,
- fiatalító hatással rendelkezik,
- javíthatja a testi-és lelki egyensúlyt,
- pozitív hatással van a közérzetre,
- fokozhatja az ellenálló képességet,
- csökkentheti a vér koleszterinszintjét,
- stresszoldó hatású
Mikor érdemes a jukkát kúraszerűen alkalmaznod?
- ha szeretnéd támogatni szervezeted méregtelenítő munkáját,
- ha bélrendszeredet salaktalanítani szeretnéd,
- a bélflórád egyensúlyának helyreállításához probiotikum kúra mellett,
- antibiotikum kúra után
- koleszterinszint csökkentést célzó terápia kiegészítéseként.
Jukkakúra esetén azonban érdemes az édességek és egyéb egyszerű szénhidrátok, az alkohol, a zsírban sült ételek, az állati fehérjék, a sózott, tartósított ételek, valamint a konzervek fogyasztását kerülni. Ugyanakkor érdemes lassan, az ételre koncentrálva, alapos rágással étkezni, valamint bőséges mennyiségű folyadékot fogyasztani. A folyadékfogyasztás lehetőleg lúgos, tisztított vízzel történjen, melynek előállításához kiváló segítséget nyújt az Auarion víztisztító-és ionizáló berendezés.